امروزه خیلی از مردم به دلیل خستگی از نحوه آپارتمان نشینی  ویلا تهیه کرده اند، رشد و گسترش خانه های دوم از پدیده های مهم دنیای امروز و عصر آپارتمان نشینی است،  ویلاسازی در اکثر کشورهای پیشرفته جهان از رونق زیادی برخوردار است، در ایران نیز در دو دهه اخیر این پدیده  به سرعت درحال گسترش می باشد، زیرا زندگی شهری یا زندگی بی روح شهری باعث شده که ما هرساله شاهد شکل گیری مساکن جدیدی تحت عنوان خانه دوم در فضاهای روستایی باشیم. ویلاسازی باید طوری طراحی شود که بیشترین ارتباط را با طبیعت اطراف خود بتوان برقرار کرد و عضوی از طبیعت اطراف خود را پوشش دهد، ویلای خوب صاحبش را درگیر طبیعت خواهد کرد.

 

 طراحی و بازسای ویلا

 

بازسازی از کلمه مرمت می آید، واژه بازسازی را برای بناهایی با کاربرد های عمومی تر مانند ویلا، ساختمان های اداری، آپارتمان های مسکونی، سینماها، هتل ها و ... به کار می برند. بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی که امروزه اکثر افراد با آن مواجه هستند و به یقین می توان گفت بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی جز ملزومات شده است و بسیاری از افراد ناگزیر به انجام  آن هستند به ما کمک میکند تا از خیلی فضاها بهینه تر استفاده کرد، جهت بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی  ابتدا بودجه خود را درنظر بگیرید سپس به یک کارشناس مشاور مراجعه کنید و با توجه به بودجه، طرح و متریال را انتخاب و شروع به کار کنید، بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی می تواند اهداف مختلفی داشته باشد ،  هدف از بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی میتواند استحکام بخشی  و تعمیرات بنایتان باشد و یا صرفا الویت تنوع و زیباسازی خانه در درجه اول باشد، بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی به کلیه مراحل  شامل تیغه بندی، استحکام بخشی به بنا، .تغییر در دیوارها، گچ کاری و گچ بری، نقاشی ، کاغذ دیواری ، تغییر در کفسازی، نورپردازی, تعویض تاسیسات ساختمان و زیبا سازی بنا  و… همه  امور دکوراسیون داخلی مدرن و کلاسیک گفته می شود. نمای یک ویلا یا ساختمان نشانگر موقعیت اقتصادی و موقعیت اجتماعی طراحان ، اجرا کنندگان و ساکنان هر خانه خواهد بود ، همچنین بیانگر نظم در طرح ویلا، متریال ، ابتکار ، خلاقیت، تزیین و امکانات و توانایی آن  ویلا است.

 

طراحی و بازسای ویلا

 

تقریبا اکثر ویلاهای قدیمی در ایران نیاز به بازسازی دارند، متریال های غالب در ویلا های قدیمی آجر ، سنگ ، سیمان و … می باشد که پس از مدتی به دلیل تغییرات جوی دچار آسیب هایی می شوند و نمای ساختمان را دچار فرسودگی می کنند . بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی از نظر سبک به دو نوع کلاسیک و مدرن دسته بندی شده اند، هماهنگی بین باغ و بنای ویلا محیطی متفاوت را برای گذراندن اوقات فراغت افراد پدید می آورد.

 

طراحی و بازسای ویلا

 

فضاهای پرت در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی میتوان با کمی تغییرات و استفاده بهینه از فضاهای استفاده نشده یا پرت شکل بهتری به ویلا یا خانه قدیمی داد زیرا ورودی ویلا شما بیانگر احساس و نوع تفکرتان است. به چند طریق زیر در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) این فضای پرت را از بین می بریم :

_ در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) با استفاده از کاغذ دیواری متناسب با رنگ مبلمان ویلا در فضای پرت یا دیوار ورودی.

_ طراحی یک قسمت از دیوار با سنگ و تزیین آن با تابلویی در روی آن در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ).

_ گذاشتن قفسه و باکس در فضاهای پرت ورودی ویلا که در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) که کاربری جدیدی به این فضاهای بدون استفاده خواهد بخشید.

_  برای استفاده بهینه از فضاهای غیر قابل استفاده در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی میتوان با توجه به ابعاد پرت آن فضا یک کتابخانه طراحی کرد، یا میتوان فضایی برای نصب قاب عکسها اجرا کرد.

_  در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) تغییر کاربری تراسهای ویلا که به مرور زمان به فضای پرت در ویلا تبدیل شده اند بسیار کاربردی است.

_  در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) دوبلکس می توان زیر پله ای که به طبقه بالا راه دارد را با طراحی مناسب  تبدیل به  فضایی کاربردی کرد.

 

طراحی و بازسای ویلا

 

تغییر و ترمیم آشپزخانه در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی )

بدلیل مرطوب بودن و پخت و پز در آشپزخانه ، این مکان بیشتر از فضاهای دیگه در معرض استهلاک قرار گرفته و معمولا نیاز به بازسازی آشپزخانه ویلا و یا بازسازی آشپزخانه خانه قدیمی بیشتر احساس می شود، در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) تغییر در دیوارها و پلان آشپزخانه بنا به ضرورت که هم به کاربردی تر شدن آشپزخانه کمک میکند و هم تنوع در شکل فضا ایجاد خواهد کرد،  در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) تغییر کابینتها، کفسازی و طراحی سقف آشپزخانه با همفکری  کارفرما انجام خواهد شد.

 سرویس بهداشتی و حمام در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی )

در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) با تعمیر تاسیسات  ویلا بخصوص در سرویس ها و حمام در درجه اول کمک به صرفه جویی در مصرف بهینه انرژی و آب خواهد شد . سپس با تعویض کاشی ها حمامی زیباتر خواهید داشت.

 

طراحی و بازسای ویلا

 

 سالن نشیمن و پذیرایی در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی )

در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) با تغییر دیوارها و ایجاد فضاهایی جدید و تخریب فضاهایی که غیر قابل استفاده می باشد و اضافه کردن آنها به فضای نشیمن می توان تغییراتی اساسی در فرم اصلی سالن نشیمن ایجاد کرد. همچنین در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) با تغییر رنگ دیوارها یا استفاده از کاغذ دیواری ، تغییر در کفپوش ، تعویض سیستم نورپردازی سالن نشیمن می توان فضا را دلنشین تر کرد. باتوجه به محوطه ویلایی و محیط زیبا و دلنشینی که دارا هستند,دربسیاری از موارد با توجه به نوع کاربری انتظارات افراد را برآورده نمیکند. اما امروزه  به کمک بازسازی این مشکل به طور کامل حل شده است. بازسازی ویلا به شما کمک میکند قسمتهایی که دچار آسیب شده اند را از نو طراحی و اجرا کنید. بازسازی فقط به معنی کارهای ساخت و ساز وترمیم بافت های فرسوده نیست.گاهی به معنی طراحی و اجرای یک محیط دلنشین و چشم نواز است.

 

طراحی و بازسای ویلا

 

مراحل ساخت و  بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی )

 

1_ کارهایی که در نوسازی یا ساخت ویلا انجام میگیرد:

_ بازدید محل توسط مهندسین طراح و اجرایی

_ کشیدن طرح کلی پروژه قبل از اجرا

 

طراحی و بازسای ویلا

 

2_ کارهایی که  در بازسازی ویلا ( بازسازی خانه قدیمی ) انجام میگیرد:

_ جابجایی تیغه ها ودیوارهای جدا کننده در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تغییر سقف در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تغییر و بازسازی تاسیسات و لوله کشی در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تغییر وبازسازی سیستم برق و نورپردازی

_ تغییر در متریال کفپوش در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تغییر ویا اجرای شومینه در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تغییر در آشپزخانه و کابینت ها

_ تغییر در سرویسهای بهداشتی و حمام

_ تغییر و تعویض درب ها و پنجره ها

_ تعویض دستگیره ها در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تعویض شیرآلات در بازسازی ویلا و یا بازسازی خانه قدیمی

_ تعویض کلید و پریز ها

_ نقاشی اجرای کاغذ دیواری واستفاده از متریال های دکوراتیو

_ تجهیز مکان به کابل شبکه

_ تجهیز فضا به سیستم مداربسته و دزدگیرو سیستم های هوشمند و........

 

طراحی و بازسای ویلا 

 

طراحی و اجرای انواع ویلا:

 در اجرای پروژه های نوسازی ویلا مرحله  نقشه برداری اولین قدم می باشد و نقشه ویلا به تناسب موقعیت اقلیم و تشخیص ابعاد و موقعیت زمین تهیه می شودکه مرحله بعد از نقشه برداری زمین در نوسازی میباشد.

شبیه سازی پروژه در نوسازی ویلا این امکان را برای مشتریان فراهم می آورد تا قبل از اجرای پروژه نمونه  شبیه سازی شده کار را با تمام ریزه کاری های مربوطه  مشاهده نمایند.و بهترین طرح را برای پروژه خود انتخاب نماید.بعد از انتخاب طرح مورد نظر,پروژه وارد مرحله طراحی و شبیه سازی پروژه  می شود. مدل سازی در نوسازی ویلا با توجه به ابعاد, فضا, محیط ,اقلیم, بافت منطقه و...صورت خواهد گرفت و به ترتیب مراحل زیر انجام می شود:

_ نوبت محاسبات نقشه

_ اجرای اسکلت و ستون ها و سقف

_ دیوارچینی (مرحله سفت کاری ویلا)  

_ سربندی ویلا و یا ساختمان

_ مرحله نازک کاری ویلا

 

طراحی و بازسای ویلا

 

_ مرحله لوله کشی ویلا

_ عایق کاری ویلا و یا ساختمان

_ کاشی کاری دیوارهای سرویس و آشپزخانه که همزمان در همین مرحله سقف (چوب روس ، لمبه ، کناف یا سقف کاذب سرویسها

_ مرحله سفید کاری دیوارهای داخلی و بیرونی

_ مرحله کف سازی ویلا که شامل نصب سرامیک ، سنگ ، یا لمینت و یا پارکت

_ مرحله نصبیجات ( نصب شومینه در داخل ویلا و نصب کلید و پریزها و چراغها و لوستر و نصب شیرآلات و توالت فرنگی ، توالت ایرانی ، روشویی ، کمد دیواری و کابینت آشپزخانه ویلا)

_ نصب دربها و پنجره ها و شیشه های پنجره های ویلا داخلی و بیرونی ویلا و یا ساختمان میرسد و نصب پله بیرونی ویلا و یا ساختمان مرحله ما قبل آخر کار ساخت ویلا در شمال میباشد.

_ نقاشی و پتینه داخل ویلا و بیرون ویلا

 

 طراحی و بازسای ویلا